Kalender

Her kan du finde datoer for arrangementer på Albertslund Stadion. Der henvises til de enkelte arrangører for nærmere oplysninger. For oversigt over kampe på Albertslund Stadion se venligst kampoversigter på hjemmesider for de enkelte forbund.


Foreningskalenderen finder du her

2017

Dato Til Arrangement
8. juni   Bolddag for kommunens 6. klasser
7. juni   Atletikdag for kommunens 5. klasser
3. juni 4. juni AIF Håndbold Cup
27. maj 28. maj AIF Fodbold Cup
26. marts   AIF Badminton Holdturnering
12. marts   AIF Badminton Holdturnering
5. februar   Coop Idræt Fodboldstævne
29. januar   AIF Badminton Holdturnering
21. januar   AIF Fodbold - SBU Stævne
18. januar   Ilderudstilling
7. januar 8. januar AIF Fodbold Nytårsstævne

2016

Dato Til Arrangement
18. december   AIF Fodbold, 3-, 5- og 8-mandsafslutning
4. december   AIF Tennis Juleafslutning
26. november   AIF Fodbold, 11-mandsafslutning
19. november 20. november Dansk Marsvineklub Udstilling
12. november   AIF Fodbold - SBU Stævne
5. november 6. november AIF Badminton U15 stævne
18. oktober   AIF Senior Idræt Krocketstævne
2. oktober   Kræmmermarked
27. august   AIF-dagen (fodbold)
24. august   Energinet, informationsmøde om kabellægning
7. august   DHF Håndboldkaravane
1. august 5. august Pro Football Academy
1. august 4. august TennisCamp 
30. juli   AIF Senior Idræt Krocketstævne
26. juli 28. juli SummerCamp
19. juli 21. juli SummerCamp
12. juli   AIF Senior Idræt Krocket Sommerturnering
4. juli 8. juli DBUs Fodboldskole
22. juni   ALOT Klubmesterskab
9. juni   Bolddag for kommunens 6. klasser
8. juni   Atletikdag for kommunens 5. klasser
4. juni 5. juni AIF Håndbold Cup
2. juni   Ballerup Orienteringsklub, Summer Cup 2016
29. maj   Sundhedsrådets Gå-1-Træ march
22. maj   NeverGiveUp Tri-Games
19. maj   Mesterskabsfejring
14. maj 15. maj AIF Pinse Cup
26. april   AIF Håndbold generalforsamling
23. april   AIF Håndbold Ungdomsafslutning
19. april   AIF Senior Idræt Crocketstævne
16. april   AIF Gymnastikopvisning
14. april   Naturfagsmaraton
5. april   Brugerrådsmøde
3. april   ABC Fodboldstævne U10-U14
31. marts   Fordelingsmøde, indendørs faciliteter
13. marts   AIF Tennis regionalstævne
 11. marts   AIF Senior Idræt generalforsamling 
9. marts   AIF Tennis generalforsamling 
8. marts 9. marts Hockeyturnering for kommunens SFOer
29. februar   Inspirationsdag for erhvervsskolerne
7. februar   Coop Idræt indefodboldstævne 
 6. februar   AIF Minitennis - Åbent Hus 
4. februar   Idrætsrådsmøde
10. januar   AIF Fodbold nytårsstævne

2015

Dato Til Arrangement
20. december   Juleafslutning i AIF Fodbold U5-U13
13. december   AIF Futsal - ligaafvikling
9. december   Brugerrådsmøde
3. december   Idrætsrådsmøde
21. november   AIF Fodbold-afslutning
22. oktober   TDC Åbent Hus
19. oktober   Foredrag med Morten Bruun
10. oktober 11. oktober AIF U15 badmintonturnering
24. september   Idrætsrådsmøde
16. september   Fordelingsmøde vedr. kunstgræsbaner
15. september   Brugerrådsmøde
13. september   Afslutning på Vestegnens Festuge
2. september   Store legedag for kommunens 3. klasser
28. august   Sundhedscertificering af By, Kultur & Fritid
23. august   AIF 5-mands fodboldstævne
23. august   AIF U6 fodboldstævne
22. august   AIF U7 fodboldstævne
3. august 7. august Pro Football Academy 
27. juli 30. juli SummerCamp
20. juli 23. juli SummerCamp
6. juli 10. juli DBUs Fodboldskole 
29. juni 3. juli Mini Pro Football Academy
29. juni 2. juli TennisCamp 
20. juni   Albertslund IF U9 fodboldturnering
18. juni   Bolddag for kommunens 6. klasser
17. juni   Atletikdag for kommunens 5. klasser
10. juni 12. juni Life Kinetik 
 6. juni  7. juni Sportified Cup håndboldturnering 
30. maj   AIF Håndbold ungdomsafslutning
 28. maj   Mesterskabsfejring 
 23. maj 24. maj Konica-Minolta Cup fodboldturnering
 20. maj   BO-VEST Medarbejderdag 
10. maj   Gå-1-Træ klimamarch
10. maj   AIF Gymnastikopvisning
24. april 26. april Viking Cats katteudstilling
1. april   YouSee Åbent Hus 
 29. marts   ABC indendørs fodboldstævne
11. marts   Life Kinetik 
4. marts   Hockeyturnering for kommunens SFOer 
1. marts   AIF Tennis skumtennis-arrangement 
25. februar   Life Kinetik 
1. februar   Coop Idræt indendørs fodboldstævne
31. januar   Albertslund IF indendørs fodboldstævne
 25. januar   AIF Tennis skumtennis-arrangement